نوع فایل
PDF
حجم فایل
27.3 مگابایت
تعداد بازدید
148 بازدید
11,000 تومان

دانلود کتاب Grundlagen elektrischer Maschinen

ماشین های الکتریکی وسایلی هستند که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی یا بالعکس تبدیل می کنند. آنها نقش مهمی در کاربردهای مختلف، به ویژه در مهندسی برق و تولید صنعتی دارند. اصول اولیه ماشین های الکتریکی شامل مفاهیم و اصول مختلفی است.

یکی از اجزای اساسی ماشین های الکتریکی روتور است که در یک میدان مغناطیسی می چرخد. انواع مختلفی از روتورها مانند روتور آهنربای دائمی، روتور قفس سنجابی یا روتور زخمی بسته به طراحی دستگاه وجود دارد.

grundlagen elektrischer maschinen pdf یکی دیگر از جنبه های مهم استاتور است که میدان مغناطیسی را ایجاد می کند که روتور در آن حرکت می کند. استاتور از سیم پیچ هایی تشکیل شده است که در یک آرایش خاص تنظیم شده اند و جریان الکتریکی از آن عبور می کند. این جریان یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند که روتور را به حرکت در می آورد.

اصول اولیه ماشین های الکتریکی نیز موضوعاتی مانند قدرت، راندمان، گشتاور و سرعت را پوشش می دهد. این پارامترها برای عملکرد و کارایی یک ماشین بسیار مهم هستند.

به طور کلی، مبانی ماشین‌های الکتریکی حوزه پیچیده‌ای است که هم به دانش نظری و هم مهارت‌های عملی نیاز دارد. طیف گسترده ای از ماشین های الکتریکی از جمله ماشین های DC، ماشین های AC مانند ماشین های سنکرون و ماشین های ناهمزمان و ماشین های تخصصی برای کاربردهای خاص مانند موتور یا ژنراتور وجود دارد.

دانلود کتاب آلمانی Grundlagen elektrischer Maschinen

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *